SS19-124

време, дата, стоперка

10.690 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, стоперка

Бренд

ESPRIT

Модел

SS19-124

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

златна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

златна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm