40%

SS19-136

време, дата, стоперка

6.000 ден 9.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, дата, стоперка

Бренд

ESPRIT

Модел

SS19-136

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бронзена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm