SS19-138

време, дата, стоперка

9.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, дата, стоперка

Бренд

ESPRIT

Модел

SS19-138

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата, стоперка

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сина

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm