39%

SS20-108

време, дата

6.000 ден 9.890 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

ESPRIT

Модел

SS20-108

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

38 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бронзена

Боја на куќиште

бронзена

Боја на ремче

бронзена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm