SS20-227

9.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, дата

Бренд

ESPRIT

Модел

SS20-227

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сива

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm