40%

SS20-263

време, 12/24, дата, стоперка

7.600 ден 12.590 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категории,

време, 12/24, дата, стоперка

Бренд

ESPRIT

Модел

SS20-263

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

Време, 12/24, дата, стоперка

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

златна

Боја на ремче

златна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm