40%

SS20-85

време, дата

4.400 ден 7.290 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

ESPRIT

Модел

SS20-85

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински челик

Материјал на ремче

медицински челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

34 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm