20%

16719/1

6.400 ден 7.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

FESTINA

Модел

16719/1 Р.час.ФЕСТИНА

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

37 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

9 mm