19%

16759/1

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

9.900 ден 12.290 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

FESTINA

Модел

16759/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm

Упатство за употреба