20%

16807/1

3 стрелки (час,минути и секунди)

6.400 ден 7.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

3 стрелки (час,минути и секунди)

Бренд

FESTINA

Модел

16807/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43 mm

Функција на часовник

3 стрелки (час,минути и секунди)

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm