30%

16856/1

време, 12/24 часа, хронограф

15.120 ден 21.589 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, хронограф

Бренд

FESTINA

Модел

16856/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

биколор

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

24 мм