19%

16865/1

време, дата

10.700 ден 13.290 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

FESTINA

Модел

16865/1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

37 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

виолетова

Боја на куќиште

виолетова

Боја на ремче

виолетова

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

19 mm

Упатство за употреба