30%

16884/2

време, дата

13.510 ден 19.290 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

FESTINA

Модел

16884/2

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

автоматик

Големина на куќиште (mm)

39 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm