20%

16887/1

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

22.400 ден 27.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

FESTINA

Модел

16887/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

45 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сина

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

25 mm

Упатство за употреба