20%

16912/1

3 стрелки (час, минути и секунди)

11.500 ден 14.289 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

3 стрелки (час, минути и секунди)

Бренд

FESTINA

Модел

16912/1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

33 mm

Функција на часовник

3 стрелки (час, минути и секунди)

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

Кафена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

овално

Ширина на ремче

16 mm