3%

16985/1

време, 12/24 часа, дата

12.400 ден 12.790 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата

Бренд

FESTINA

Модел

16985/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата

Водоотпорност

3 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm