20%

16997/1

време, 12/24 часа, дата, хронограф

12.400 ден 15.490 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Бренд

FESTINA

Модел

16997/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm