20%

20200/2

време, ден, дата, хронограф, тахиметар

12.900 ден 16.090 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, ден, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

FESTINA

Модел

20200/2

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, ден, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

крем

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

19 mm