20%

20201/3

време, ден, дата, хронограф, тахиметар

12.800 ден 15.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, ден, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

FESTINA

Модел

20201/3

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, ден, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

19 mm