20202/1

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

16.090 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

FESTINA

Модел

20202/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm