19%

20244/3

2 стрелки (час и минути)

10.300 ден 12.789 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

2 стрелки (час и минути)

Бренд

FESTINA

Модел

20244/3

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

39 mm

Функција на часовник

2 стрелки (час и минути)

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm