21%

20330/4

време, 12/24 часа, дата, хронограф

12.600 ден 15.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Бренд

FESTINA

Модел

20330/4

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

47 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

портокалова

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

25 mm