30%

20344/1

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

9.800 ден 13.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

FESTINA

Модел

20344/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

крем

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

крем

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm