20%

20344/2

10.600 ден 13.190 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

FESTINA

Модел

20344/2 Р.час.ФЕСТИНА

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

43,50 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сина

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сина

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm

Упатство за употреба