19%

20357/4

време, ден, дата

6.600 ден 8.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, ден, дата

Бренд

FESTINA

Модел

20357/4

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Функција на часовник

време, ден, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm