30%

20376/4

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

9.380 ден 13.390 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Фестина се истакнува меѓу другите брендови во својата класа поради нивната традиција која започнува во далечната 1902 како и фактот дека тоа не е моден бренд туку производител на часовници кој своите фабрики ги има прилагодено само за една цел – производство на часовници.
Најпознати колекции на Фестина се Серија 9 со кој Фестина доживеа неверојатен успех како и најпрепознатливите Chrono Bike кои помеѓу 2010 и 2015 беа носители на tour d France ознаката

Бренд

FESTINA

Модел

20376/4

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

47 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

жолта

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

25 mm