30%

20376/4

9.380 ден 13.390 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Бренд

FESTINA

Модел

20376/4

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

47 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф, тахиметар

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

жолта

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

25 mm