20%

20397/1

време, 12/24 часа, хронограф, 1 diamond

10.400 ден 12.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, хронограф, 1 diamond

Бренд

FESTINA

Модел

20397/1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

39 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, хронограф, 1 diamond

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бисерна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

19 mm