20%

20412/4

6.400 ден 7.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

FESTINA

Модел

20412/4 Р.час.ФЕСТИНА

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

36 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm