20%

20435/2

8.200 ден 10.190 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

FESTINA

Модел

20435/2

Пол

машки

Материјал на часовник

титаниум

Материјал на ремче

титаниум

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

41 mm

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сива

Боја на ремче

сива

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm