20450/1

13.490 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Бренд

FESTINA

Модел

20450/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

жолта

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

26 mm