20467/3

време, дата

7.390 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

FESTINA

Модел

20467/3

Пол

машки

Материјал на часовник

титаниум

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

40 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm