30%

20472/2

време, дата

5.180 ден 7.390 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата

Бренд

FESTINA

Модел

20472/2

Пол

женски

Материјал на часовник

титаниум

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

32 mm

Функција на часовник

Време, дата

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm