20474/1

9.290 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

3 стрелки (час, минути и секунди)

Бренд

FESTINA

Модел

20474/1

Пол

женски

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

керамика

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

30 mm

Функција на часовник

3 стрелки (час, минути и секунди)

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

16 mm