20%

20527/1

27.400 ден 34.190 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Бренд

FESTINA

Модел

20527/1 Р.час.ФЕСТИНА

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

44 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сива

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

25 mm

Упатство за употреба