19%

6854/1

време, дата, хронограф

10.300 ден 12.789 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, дата, хронограф

Бренд

FESTINA

Модел

6854/1

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

медицински 316Л челик

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, дата, хронограф

Водоотпорност

10 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сребрена

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

сребрена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm