30%

6860/8

време, 12/24 часа, дата,хронограф

6.160 ден 8.790 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

време, 12/24 часа, дата,хронограф

Бренд

FESTINA

Модел

6860/8

Пол

машки

Материјал на часовник

медицински 316Л челик

Материјал на ремче

кожа

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

42 mm

Функција на часовник

време, 12/24 часа, дата,хронограф

Водоотпорност

5 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

сребрена

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm