DW-5750E-1B

12/24 часа, отпорен на удари и вибрации, стоперица, тајмер, мултифункционален аларм, календар

7.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

Во 1983 година Casio го пласира првиот G-Shock – DW-500C, часовник отпорен на удари. Со употреба на трикратна заштита на деловите, модулот и куќиштето, G-Shock го претстави часовникот кој е неверојатно издржлив и отпорен на удари. Со користење на најнова технологија и постојано подобрување G-Shock линијата прераснува во еден од најпрепознатливите производи на Casio.

Бренд

G-SHOCK

Модел

DW-5750E-1B

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

48,9 mm

Функција на часовник

12/24 часа, отпорен на удари и вибрации, стоперица, тајмер, мултифункционален аларм, календар

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

18 mm