DW-6900BBA-1

12/24 часа, илуминација, отпорност на удари и вибрации, стоперка, тајмер, 5 аларми, календар

8.990 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, илуминација, отпорност на удари и вибрации, стоперка, тајмер, 5 аларми, календар

Бренд

G-SHOCK

Модел

DW-6900BBA-1

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

53 mm

Функција на часовник

12/24 часа, илуминација, отпорност на удари и вибрации, стоперка, тајмер, 5 аларми, календар

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

21 mm