GA-1000-1A

18.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, тајмер, термометар, компас, стоперка, аларм

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-1000-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

гума со челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

52 mm

Функција на часовник

12/24 часа, тајмер, термометар, компас, стоперка, аларм

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm