13%

GA-100A-9A

12/24 часа, отпорност на удари и вибрации, отпорност на магнетизам, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

9.590 ден 10.990 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, отпорност на удари и вибрации, отпорност на магнетизам, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-100A-9A

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

55 mm

Функција на часовник

12/24 часа, отпорност на удари и вибрации, отпорност на магнетизам, лед светло, светско време, стоперица, тајмер,

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

жолта

Боја на ремче

жолта

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm