GA-100CM-4A

12/24 часа, аларм, датум, две стрелки, илуминација, календар, отпорност на магнетизам, отпорност на удари и вибрации, светско време, стоперка, тајмер

11.989 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, аларм, датум, две стрелки, илуминација, календар, отпорност на магнетизам, отпорност на удари и вибрации, светско време, стоперка, тајмер

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-100CM-4A

Пол

машки

Материјал на часовник

Пластика

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51,2 mm

Функција на часовник

12/24 часа, аларм, датум, две стрелки, илуминација, календар, отпорност на магнетизам, отпорност на удари и вибра

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

сива

Боја на куќиште

црвена

Боја на ремче

Црвена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm