9%

GA-100CS-9A

12/24 часа, календар, аларм, отпорност на удар, магнетна отпорност

9.990 ден 10.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, календар, аларм, отпорност на удар, магнетна отпорност

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-100CS-9A

Пол

машки

Материјал на часовник

Пластика

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

55 mm

Функција на часовник

12/24 часа, календар, аларм, отпорност на удар, магнетна отпорност

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

бела

Боја на куќиште

жолта

Боја на ремче

Црвена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm