GA-100GBX-1A4

12/24 часа, аларм, брзинометар, две стрелки, ден во неделата, дигитален календар, отпорност на магнетизам, отпорност на удари и вибрации, светско време, стоперка, тајмер

9.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Во 1983 година Casio го пласира првиот G-Shock – DW-500C, часовник отпорен на удари. Со употреба на трикратна заштита на деловите, модулот и куќиштето, G-Shock го претстави часовникот кој е неверојатно издржлив и отпорен на удари. Со користење на најнова технологија и постојано подобрување G-Shock линијата прераснува во еден од најпрепознатливите производи на Casio.

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-100GBX-1A4

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51,2 mm

Функција на часовник
Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm