GA-100MM-5A

12/24 часа, календар, тајмер, стоперица, аларм, отпорност на удари

11.590 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, календар, тајмер, стоперица, аларм, отпорност на удари

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-100MM-5A

Пол

машки

Материјал на часовник

Пластика

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51 мм

Функција на часовник

12/24 часа, календар, тајмер, стоперица, аларм, отпорност на удари

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

Кафена

Боја на ремче

кафена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

28 мм