GA-110-1B

9.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

12/24часа,5 аларма,стоперка,отпорен на удар, шок и магнетно зрачење

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-110-1B

Пол

машки

Материјал на часовник

Пластика

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51 мм

Функција на часовник

12/24 часа, аларм, илуминација, календар, отпорност на магнетизам, отпорност на удари и вибрации, светско време,

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

29 mm