GA-1100-1A3

12/24 часа, 5 аларми, тајмер, стопека, светско време, термометар, компас, лед светло, отпорност на удар

19.989 ден

Само 1 останати во залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, 5 аларми, тајмер, стопека, светско време, термометар, компас, лед светло, отпорност на удар

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-1100-1A3

Пол

машки

Материјал на часовник

гума со челик

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

52,1 mm

Функција на часовник

12/24 часа, 5 аларми, тајмер, стопека, светско време, термометар, компас, лед светло, отпорност на удар

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm