GA-120-1A

12/24 часа, аларм, илуминација, отпорност на удари и вибрации, светско време, стоперка, тајмер

9.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека
Категорија

Во 1983 година Casio го пласира првиот G-Shock – DW-500C, часовник отпорен на удари. Со употреба на трикратна заштита на деловите, модулот и куќиштето, G-Shock го претстави часовникот кој е неверојатно издржлив и отпорен на удари. Со користење на најнова технологија и постојано подобрување G-Shock линијата прераснува во еден од најпрепознатливите производи на Casio.

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-120-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

Пластика

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналоген

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51 мм

Функција на часовник

12/24 часа, аларм, илуминација, отпорност на удари и вибрации, светско време, стоперка, тајмер

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

29 mm