GA-140AR-1A

12/24 часа, аларм, датум, две стрелки, дигитален, илуминација, отпорност на удари и вибрации, светско време, тајмер

9.190 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, аларм, датум, две стрелки, дигитален, илуминација, отпорност на удари и вибрации, светско време, тајмер

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-140AR-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

51,2 mm

Функција на часовник
Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црвена

Боја на куќиште

црна

Боја на ремче

црна

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

20 mm