GA-500-1A

12/24 часа, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

9.990 ден

Нема на залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

Бренд

G-SHOCK

Модел

GA-500-1A

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

48,9 mm

Функција на часовник

12/24 часа, лед светло, светско време, стоперица, тајмер, 5 аларми, календар

Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црно

Боја на ремче

црно

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

25 mm