GAX-100MB-4A

12/24 часа, термометар, светско време, аларм, календар, отпорен на удари и вибрации, лед светло, отпорност на магнетизам,

14.290 ден

На залиха

Во желботека Додавање во желботека Додадено во желботека

12/24 часа, термометар, светско време, аларм, календар, отпорен на удари и вибрации, лед светло, отпорност на магнетизам,

Бренд

G-SHOCK

Модел

GAX-100MB-4A

Пол

машки

Материјал на часовник

гума

Материјал на ремче

гума

Тип на механизам

аналогно-дигитален

Вид на механизам

кварцен

Големина на куќиште (mm)

55 mm

Функција на часовник
Водоотпорност

20 бари

Стакло на часовник

минерално

Боја на бројчаник

црна

Боја на куќиште

црна, црвена

Боја на ремче

црно-црвена

Форма на куќиште на часовник

округло

Ширина на ремче

22 mm